search Wiedza współpraca wsparcie od 1907

TERMIN I MIEJSCE ZAJĘĆ

  • 30 stycznia 2023 r. od godz. 09:00 - 15:30
  • Zajęcia prowadzone są w formule on-line za pośrednictwem Internetu przy użyciu platformy do zdalnego prowadzenia zajęć.
  • Każdy uczestnik, który opłacił zajęcia, otrzyma na adres podany w formularzu zgłoszenia, link z dostępem do platformy, co najmniej na dzień przed dniem realizacji.

WYKŁADOWCA

dr Marcin Stępień  - wykładowca Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Doradca podatkowy - praktyk w zakresie rachunkowości i podatków, pracujący na stanowisku Głównego Księgowego w firmie produkcyjnej, posiadający ponad 20-letnie doświadczenie budowania polityki podatkowej przedsiębiorstwa, w zakresie podatku VAT i podatków dochodowych

PROGRAM

  1. Modyfikacja i odroczenie wejścia w życie przepisów o minimalnym podatku dochodowym (od 2024, 2% „zyskowności podatkowej”, alternatywny sposób wyliczenia podatku - przykłady).
  2. Zmiany w zakresie dokumentowania bezpośrednich i pośrednich transakcji rajowych (zmiana progów transakcji rajowych, uchylenie przepisów o pośrednich transakcjach rajowych – za rok 2021!).
  3. Zmiany w estońskim CIT (m. in.; PIERWSZE pojęcie „wydatku niezwiązanego z działalnością gospodarczą”, WAŻNE zmiany w zakresie terminów rozliczania należnych podatków, doprecyzowanie terminu zawiadomienia o wyborze opodatkowania estońskim CIT (ZAW-RD))
  4. Zmiana przepisów o zagranicznych spółkach kontrolowanych (CFC).
  5. Zmiany dotyczące opodatkowania tzw. przerzuconych dochodów (klasyfikacja pojęcia i konsekwencje zmian).
  6. Zmiany w zakresie „podatku u źródła”(m. in.: złagodzenie warunku niepobierania przez płatnika WHT w zakresie opodatkowania odsetek i dyskonta od niektórych obligacji).
  7. Zmiany w rozliczaniu kosztów finansowania dłużnego w kosztach podatkowych.
  8. Ukryta dywidenda - uchylenie przepisów.
  9. Zmiany w zakresie „polskiej spółki holdingowej” – alternatywne rozwiązanie dla podatkowych grup kapitałowych.
  10. Zmiana dotyczą terminu składania JPK/CIT.
  11. Doprecyzowanie przepisów dotyczących procedury rozliczania strat przez spółki tworzące PGK.
  12. Zmiana przepisu dotyczącego obowiązku przekazywania do właściwego dla podatnika naczelnika urzędu skarbowego informacji o umowach z nierezydentami, w przypadku obowiązku składania informacji o cenach transferowych (Ordynacja podatkowa - ORD-U/TPR).
  13. Uproszczenie przepisów w zakresie ulgi na złe długi (rezygnacja z załącznika do CIT-8).
  14. Zmiana terminu klasyfikacji kosztów ZUS pracodawcy od 2023 roku.
  15. Klasyfikacja zmian w PIT Pracowniczym na 2023r (wyjaśnienia MF w zakresie PIT-2)
  16. Pozostałe zmiany w podatkach dochodowych.

WYMAGANIA SPRZĘTOWE

  • komputer lub urządzenie mobilne ( telefon, tablet ) z głośnikiem oraz dostęp do Internetu. Dla zapewnienia sprawnego przebiegu zajęć, zalecamy korzystać z najaktualniejszych wersji przeglądarki Chrome, Safari, Firefox, Opera lub Edge.

OPŁATA

  • 400,00 zł  od osoby
  • 360,00 zł dla członków oddziału SKwP  we Włocławku
  • Warunkiem udzielenia rabatu członkom Oddziału Okręgowego we Włocławku SKwP są

    na bieżąco opłacone składki członkowskie.

Cena obejmuje:

  • wykład wraz z autorskimi materiałami szkoleniowymi
  • zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

materiały i zaświadczenie zostaną wysłane na adres mailowy uczestnika.

INFORMACJE DODATKOWE

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest nadesłanie karty zgłoszenia  e-mail’em na nasz adres: biuro@wloclawek.skwp.pl   lub poprzez formularz online na stronie internetowej oraz dokonanie wpłaty na nasze konto nr 94 1020 5170 0000 1902 0005 5665 do dnia poprzedzającego szkolenie.  Jeżeli do dnia poprzedzającego szkolenie należność ureguluje zbyt mała ilość osób to szkolenie zostanie odwołane (informacja zostanie wysłana drogą mailową).

Rezygnacja ze szkolenia musi nastąpić bezwzględnie w formie pisemnej (za pośrednictwem poczty mailowej) najpóźniej do dnia poprzedzającego szkolenie.  Rezygnacja w późniejszym terminie wiąże się z koniecznością pokrycia kosztów szkolenia przez zgłaszającego w wysokości 100%. Nieuczestniczenie w szkoleniu nie skutkuje zwrotem wpłaconej należności.

Karta zgłoszenia jest prawnie wiążącą umową zawartą pomiędzy organizatorem szkolenia a zgłaszającym.

Uczestnictwo w szkoleniu potwierdzone jest imiennym Zaświadczeniem, zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 19 marca 2019r. (Dz. U. z 2019, poz. 652).

Pozostałe aktualności

ul. Miedziana 2/4
87-800 Włocławek

tel.54 232 63 49

biuro@wloclawek.skwp.pl

94 1020 5170 0000 1902 0005 5665