search Wiedza współpraca wsparcie od 1907

TERMIN I MIEJSCE SZKOLENIA

  • 07 czerwca 2022 r. od godz. 09.00 do 11.15
  • szkolenie prowadzone jest w formule on-line, (tzw. webinar), poprzez platformę clickmeeting.com. Każdy uczestnik dzień wcześniej otrzyma link z dostępem do platformy.

WYKŁADOWCA

Kacper Sołoniewicz - adwokat, doradca podatkowy. Właściciel kancelarii prawno-podatkowej z siedzibą w Łodzi. Specjalizuje się w prawie podatkowym, w szczególności podatkach CIT, PIT i VAT, prawie handlowym oraz prawie karnym skarbowym i karnym gospodarczym. Posiada bogate doświadczenie w doradztwie podatkowym na rzecz podmiotów gospodarczych z udziałem jednostek samorządu terytorialnego i Skarbu Państwa. Autor wielu publikacji z zakresu prawa podatkowego. Prelegent na szkoleniach z zakresu prawa podatkowego, prawa handlowego oraz prawa karnego skarbowego. Wykładowca w ramach studiów podyplomowych na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.

PROGRAM

  1. Kto może wybrać ryczałt od przychodów ewidencjonowanych jako formę opodatkowania przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej?
  2. Zasady wyboru ryczałtu przez jednoosobowego przedsiębiorcę oraz wspólników spółki.
  3. Łączenie ryczałtu w jednej działalności z zasadami ogólnymi (liniowy, skala) w drugiej działalności.
  4. Wyłączenie opodatkowania ryczałtem – kto nie może wybrać ryczałtu jako formy opodatkowania?
  5. Skutki utraty prawa do stosowania ryczałtu w trakcie roku.
  6. Wysokość ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
    • Stawki ryczałtu przewidziane w ustawie.
    • Zasady ustalania właściwej stawki ryczałtu – wolne zawody, działalność wytwórcza, działalność usługowa w zakresie handlu, działalność gastronomiczna, programiści, lekarze, usługi marketingowe, inne.
    • Stawka ryczałtu właściwa dla przychodów ze zbycia środka trwałego oraz nieruchomości.
    • Wybór właściwej stawki ryczałtu na przykładzie wybranych interpretacji Dyrektora KIS.
    • Jak zabezpieczyć podatnika przed błędnym ustaleniem stawki ryczałtu?

 

WYMAGANIA SPRZĘTOWE

Do wzięcia udziału w szkoleniu niezbędny jest komputer stacjonarny, laptop, tablet lub telefon komórkowy z obsługą dźwięku.

OPŁATA

  • 150 zł - od osoby
  • 135 zł - dla członków  oddziału SKwP  we Włocławku

Cena obejmuje:

  • wykład wraz z autorskimi materiałami szkoleniowymi
  • zaświadczenie o ukończeniu szkolenia

INFORMACJE DODATKOWE

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest nadesłanie karty zgłoszenia  e-mail’em na nasz adres: biuro@wloclawek.skwp.pl   lub poprzez formularz online na stronie internetowej oraz dokonanie wpłaty na nasze konto nr 94 1020 5170 0000 1902 0005 5665 do dnia poprzedzającego szkolenie.  Jeżeli do dnia poprzedzającego szkolenie należność ureguluje zbyt mała ilość osób to szkolenie zostanie odwołane (informacja zostanie wysłana drogą mailową).

Rezygnacja ze szkolenia musi nastąpić bezwzględnie w formie pisemnej (za pośrednictwem poczty mailowej) najpóźniej do dnia poprzedzającego szkolenie.  Rezygnacja w późniejszym terminie wiąże się z koniecznością pokrycia kosztów szkolenia przez zgłaszającego w wysokości 100%. Nieuczestniczenie w szkoleniu nie skutkuje zwrotem wpłaconej należności.

Karta zgłoszenia jest prawnie wiążącą umową zawartą pomiędzy organizatorem szkolenia a zgłaszającym.

Uczestnictwo w szkoleniu potwierdzone jest imiennym Zaświadczeniem, zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 19 marca 2019r. (Dz. U. z 2019, poz. 652).

 

Pozostałe aktualności

ul. Miedziana 2/4
87-800 Włocławek

tel.54 232 63 49

biuro@wloclawek.skwp.pl

94 1020 5170 0000 1902 0005 5665