Zostań Sygnatariuszem Kodeksu

Każda osoba zajmująca się rachunkowością, jak również jednostka prowadząca rachunkowość lub zajmująca się usługowym jej prowadzeniem i postępująca zgodnie z zasadami zawartymi w „Kodeksie Zawodowej Etyki w Rachunkowości", może zostać jego sygnatariuszem. Ma prawo złożyć oświadczenie o przyjęciu i stosowaniu Kodeksu.

Jednostka prowadząca rachunkowość lub zajmująca się usługowym prowadzeniem ksiąg rachunkowych składa oświadczenie zbiorowe, a osoba zajmująca się rachunkowością, niebędąca członkiem Stowarzyszenia składa oświadczenie indywidualne. Oba oświadczenia do pobrania poniżej:

oświadczenie zbiorowe
oświadczenie indywidualne


Jeżeli jesteś członkiem Stowarzyszenia Księgowych w Polsce także możesz otrzymać poświadczenie Sygnatariusza Kodeksu Zawodowej Etyki w Rachunkowości. W tym celu wystarczy wypełnić poniższy wniosek (kliknij i pobierz).

Zachęcamy do składania dokumentów. Podpisane oświadczenie prosimy przesłać do biura

Treść Kodeksu Zawodowej Etyki w Rachunkowości znajdziesz tutaj (kliknij). 

Każdy, kto złoży oświadczenie otrzyma poświadczenie (kliknij i pobierz), dzięki któremu będzie mógł informować swoich partnerów i klientów o byciu Sygnatariuszem Kodeksu. Poświadczenie Sygnatariusza „Kodeksu Zawodowej Etyki w Rachunkowości" będzie rękojmią rzetelnego i etycznego działania.

© 2019 Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Oddział Okręgowy we Włocławku. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Polityka plików cookies | Regulamin Polityka RODO