Aktualności

Konsultacje,podatkowe,rozpoczęte

Ministerstwo Finansów rozpoczęło konsultacje podatkowe w sprawie planowanych objaśnień, dotyczących klauzuli przeciwko unikaniu opodatkowania oraz przepisów o dodatkowym zobowiązaniu podatkowym. W załączeniu przesyłamy skan zawiadomienia o rozpoczęciu tych konsultacji oraz klauzulę informacyjną, dotycząca przepisów o ochronie danych osobowych, z uprzejmą prośbą o zapoznanie się z tymi dokumentami. Wskazują one m.in. na szczegółowy zakres prowadzonych konsultacji.

więcej »

INFORMACJA

Gościem red. Anny Wojdy w piątkowym wydaniu programu „Rzecz o Prawie” była Agnieszka Gajewska, biegły rewident, wykładowca SKwP, prezes warszawskiego Oddziału Regionalnego PIBR oraz członek Zarządu Oddziału Okręgowego w Warszawie SKwP. W wywiadzie poruszono wiele istotnych dla księgowych spraw dotyczących zamykania ksiąg rachunkowych. Zapraszamy do obejrzenia!

więcej »

OGŁOSZENIE

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy we Włocławku z dniem 19.02.2019r. godz. 16:00 planuje uruchomić następujący kurs " Podstawy rachunkowości dla kandydatów na księgowego" st I, kurs obejmuje 82 godz. zajęć dydaktycznych i jego koszt wynosi 1.150zł. Osoby zainteresowane udziałem w kursie prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 54 232 63 49

Zmiany w przepisach podatkowych wchodzące w życie w 2019 roku

Zapraszamy na jednodniowy kurs w dniu 11.03.2019r. godz. 09:00

więcej »

Nowe obowiązki księgowych i biur rachunkowych w 2019r.

Zapraszamy na jedno dniowy kurs w dniu 16.04.2019r. godz. 09:00

więcej »

ZUS - projekt e-akta

e-Akta oraz inne zmiany w dokumentacji pracowniczej

więcej »

OGŁOSZENIE !!!

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Zarząd Główny w Warszawie, Oddział Okręgowy we Włocławku informuje, że nawiązał roczną współpracę z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat we Włocławku. W związku z powyższym organizujemy comiesięczne konsultacje z pracownikami ZUS w konkretnym zakresie tematycznym w naszej siedzibie Stowarzyszenia przy ulicy Miedzianej 2/4 w godzinach od 12:00 do 14:00. Osoby zainteresowane zapraszamy w terminach przewidzianych harmonogramem.

więcej »

BEZPIECZNA TRANSAKCJA - mechanizm podzielonej płatności w praktyce

Dobrowolny mechanizm podzielonej płatności wszedł w życie 1 lipca 2018 r. Jego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa transakcji realizowanych przez przedsiębiorców i dalsze uszczelnianie sytemu VAT. Ministerstwo Finansów wraz z Krajową Administracją Skarbową, we współpracy ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce oraz innymi partnerami społecznymi i instytucjami państwowymi prowadzi kampanię edukacyjną Bezpieczna transakcja.

więcej »

Zmiana sposobu składania sprawozdań finansowych do KRS

Szanowni Państwo, zgodnie z ustawą z 26 stycznia 2018 r. o zmianie ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym oraz niektórych innych ustaw (DzU 2018 poz. 398) od 15 marca 2018 r. ulega zmianie sposób składania sprawozdań finansowych do KRS

więcej »

Polecamy

    • Świat Księgowych
    • Kaledarium